O projektu

Bytový komplex Obytný park – Kbely centrum je dokončeným a řádně zkolaudovaným developerským projektem. Se svými 8 vilovými domy navazuje na velmi úspěšnou a již vyprodanou I. etapu Zahrádky Kbely. Celý projekt těží z jednoduché a účelné architektury nového bydlení zasazeného do příjemné a klidné části obydlených Kbel. V sousedství na podzim roku 2009 vznikl nový lesopark, jenž je jednou z největších parkových ploch tohoto městského obvodu. Výhody dostatečného klidu pro skvělé rodinné bydlení a velmi dobrou místní občanskou vybavenost navíc ještě znásobuje výtečná dopravní dostupnost do centra Prahy.

Byty

V 8 vilových domech je nabídnuto k prodeji již jen několik jednotek v posledních patrech z celkových 187 bytů v kategoriích 3+kk a 4+kk. Domy mají tři až čtyří patra s posledním částečně ustupujícím podlažím. Jsou dynamicky tvarovány balkony a vystupující a ustupující fasádou zvýrazněnou střídající se barevností. Součástí každého bytu je terasa nebo balkon. Některé byty v přízemí mají předzahrádky. Naopak k luxusním bytovým jednotkám v posledních, ustupujících patrech náleží velké terasy s výhledem do širokého okolí.

Všechny byty jsou vzdušné a prostorné. Důraz je kladen zejména na obývací místnosti, které hrají důležitou roli v každodenním životě a jsou nejvíce využívány.

Byty v posledních patrech jsou připravené na instalaci klimatizační jednotky.

Vybavení bytů

V obývacím pokoji je plovoucí podlaha. V ostatních pokojích jsou položeny koberce. Praktická a moderní dlažba zdobí koupelnu, WC, chodbu i komoru. Obklady v koupelně i na WC dosahují výšky 2m. Pákové baterie u umyvadla, sprchového koutu nebo vany mají keramickou hlavici. WC je závěsné. Okna jsou v provedení plast s izolačním dvousklem. Vstupní dveře jsou protipožární s bezpečnostním kováním. Provedení dveří vnitřních je dubová nebo buková dýha s obložkovou zárubní. Některé z nich jsou prosklené. V kuchyňském koutě jsou připraveny veškeré přípojky pro moderní kuchyni vč. samostatného odpadu pro myčku nádobí. Teplo v bytě zajistí výměníková stanice společná pro celý dům. V bytě jsou moderní desková topná tělesa s termostatickou regulací a kalorimetry (měřiče tepla). K dispozici je společná televizní anténa a pro ty náročnější jsou připraveny i rozvody satelitu. V bytě je možné aktivovat pevnou telefonní linku i připojení k internetu.

Okolí a občanská vybavenost

Nově vzniklé náměstí nebo parkový kopec s altánem lákají ke strávení volného času přímo v místě bytového komplexu. Všichni jistě ocení i blízký park, který po své revitalizaci nabízí širokou škálu zajímavostí. Mezi ně patří potůček s tůní, amfiteátr nebo tábornické místo. Vaši nejmladší jistě uvítají několik dětských hřišť. Na své si přijdou i sportovci. Parkem vede cyklostezka, která je napojena na celopražskou síť.

Přímo v prostorách komplexu Obytného parku - Kbely centrum v přízemí 3 bytových domů kolem náměstí jsou obchody, které zajistí základní potřeby každé domácnosti. Prodejnu potravin BILLA doplňuje obchod s biopotravinami a farmářskými výrobky či řeznictví. Další služby nabízí lékárna, květinářství, papírnictví/hračkářství i pobočka České pojišťovny. Všichni jistě ocení novou kavárnu s dětským koutkem hned vedle parku. Širší nákupní možnosti poskytuje nedaleké komerční a zábavní centrum Tesco Letňany nebo hypermarket Globus v Čakovicích.

Obytný park - Kbely centrum se nachází v již obydlené lokalitě Kbely. V docházkové vzdálenosti se nachází školka, základní škola, pošta, lékárna, ordinace praktického lékaře, veterinář. Úřad městské části Praha 9 je vzdálen jen 400m. O ochranu obyvatel se přímo v místě postará nová policejní stanice a hasičská zbrojnice dobrovolných hasičů.

Konkrétní vzdálenosti jednotlivých míst z náměstí můžete vidět na mapě po kliknutí na obrázek.

 

Dopravní spojení

Obytný park – Kbely centrum se nachází v lokalitě s výborným dopravním spojením. Vedle bytového komplexu přímo v ulici Žacléřská je autobusová zastávka Kbely. Stanice metra C – Letňany je vzdálena 7 minut a na zastávku metra B – Palmovka se dostanete za minut 15. Řidiči aut jistě ocení nedalekou Mladoboleslavskou silnici, která je navede do centra Prahy za necelých 20 minut.

Pro přesnější mapu klikněte zde  

Historie Kbel

Kbely společně s Vinoří a Satalicemi tvoří území Městské části Prahy 19. Nachází se 10 km severovýchodně od centra Prahy a leží 278 m nad mořem. Teorií, jak název Kbely vznikl, je několik. Nejčastěji se název odvozuje od mnoha pramenů (Quelle), které zde byly. Jiná teorie vychází z toho, že se celé území svažuje do středu a může tak připomínat kbelík.

První velký rozmach obce nastal za doby rodu Černínů na začátku 18. stol. Za zmínku jistě stojí, že roku 1758 byl otevřen pivovar, který stál v místech současného Obytného parku Kbely centrum. Postupně vznikaly cihelny nebo továrna na lepenku. Roku 1895 došlo k osamostatnění obce. Dnes asi nejznámější společnosti Letecké opravny Kbely a Vojenské telegrafní dílny vznikly po první světové válce. Vznik civilního letiště se datuje do stejné doby. Přítomnost letiště byla ale také příčinou toho, že došlo během druhé světové války k vybombardování Kbel. Zabito bylo několik stovek lidí. 73 let poté, co se Kbely staly samostatnou obcí, tj. v roce 1968 se Hlavní město Praha rozrostlo a Kbely se staly jeho součástí. V tomto roce bylo také otevřeno Vojenské historické muzeum, které Kbely proslavilo asi nejvíce.

Uvedené údaje a vyobrazení mají pouze informativní charakter